Villa Dekorasyonu

1997 yılında ankarada kurulan Design Studio, kurulduğu günden itibaren mekanı tasarlayan, tasarladığı mekanı hayata geçiren, ara süreçleri irdeleyen ve yöneten bir firmadır.

PROMİMin yaratmış olduğu mekanlarda temel kriterler, fonksiyonellik,çağdaş,yenilikçi,teknolojik ürünler ve müşterilerini zorlamayacak bütçe değerleri içersinde kalması olmuştur. Yaratılan mekanlardaki kurgu; birey – mekan, mekan – sosyal çevre, sosyal çevre – güncel dünya ilişkileri içerisinde ihtiyaç duyulan fonksiyonel ve kullanıcı isteklerine göre yeni yorumlar ortaya koyabilmek bununla beraber siz kullanıcıların beklentilerini de en yüksek düzeyde karşılayabilmek olmuştur. Çağdaş bir mekanın alt bileşenlerinin oluşturulması için farklı disiplinlerin yönetimi ve yönlendirimi yine bu süreç içerisinde gerçekleştirilmektedir.

İnsanların apartman tarzı evlerde kalmaktan sıkılması, villa ve yazlık tarzı konutlarda yaşamlarını devam ettirmek istemeleri, bu alanların dekorasyonu açısından ayrı bir sektörün oluşmasına sebep oldu. Biz de sizlere bu yeni mekanlarınızda ferahlığı, keyfi, mutluluğunuzu ve yaşama zevkini arttırmak amacı ile yapacağımız dekorasyonlar ile yanınızda olmak istiyoruz…

Gelişen ve değişen modern dünyanın trend’leri de değişmeye devam ediyor. Yeni trend olan villa dekorasyonu, tüm dünya fuarlarında yerini almaya başladı. İtalyan tarzı villa dekorasyonu hakim olduğu, italyan çizgisi ve sportif motiflerin buluştuğu bu yeni villa dekorasyonu, tüm dünyada tercih ediliyor.

İnsanların apartman tarzı evlerde kalmaktan sıkılması, villa ve yazlık tarzı konutlarda yaşamlarını devam ettirmek istemeleri, bu alanların dekorasyonu açısından ayrı bir sektörün oluşmasına sebep oldu. Biz de sizlerle bu dekorasyon çeşitlerinden olan İtalyan tarzı villa dekorasyonu örneğini paylaşacağız…

Oturma odası ya da dinlenme odası olarak kullanabileceğiniz bu alanda, misafirlerinize ayak üstü içecek ikram edebileceğiniz özel bölgeler bulunuyor. Hem koltuk, hem bar masası tarzında tasarlanan bu alanda rahatlık ve egzotik hava bir arada bulundurulmaya özen gösterilmiş… Misafirleri sadece yemek masasında ya da salonda koltuk takımında ağırlamamız gibi eskiden kalmış fikirlerin ötesine geçildiği bu dekorasyonda, artık misafirlerimizle beraber geçireceğimiz yeni ve egzotik bir ortam oluşturulmuş… Oturma odasında rahatlık ve modernliğin de unutulmadığı tasarımda, doğal motiflere de yer verilmiş görülüyor. Artık birçok yerde görebileceğimiz palmiye ağacı yetiştirme modası burada da kullanılmış. Evin italyan çizgisine inat yerleştirilen ağaç evin atmosferini kökünden değiştiriyor ve ortamı doğal kılıyor…

VİLLA DEKORASYONU NASIL OLMALIDIR ?

Öncelikle sıradan ev tasarımları gibi villa dekorasyonu yeni yaşam alanlarımız için uygun olmayacaktır. Bu yüzden sıradan olmamasına dikkat edilmeli ve apartman tarzı evler olmadığının bilincinde olunmalıdır.

Klasik çizgilere olabildiğince az yer verilmelidir. Fakat italyan tarzı hazırlanan villa dekorasyonu olursa bunun yanında doğal motiflere yer verilmelidir. Alana koyulacak minik bir ağaç ortamın atmosferini değiştirecektir.

Ayrıca villa dekorasyonlarında ayna motifine olabildiğine yer verilmeli ve karşılıklı yerleştirilen aynalar aracılığıyla ortama bir derinlik katılmalıdır.

Çeşitli mumlar ve aydınlatma ile villalar daha yaşanılır kılınmalı ve sadelikten uzaklaşılmamalıdır. Sıradan tasarımlara yer verilmemeli ama sadelikten şaşılmamalıdır…