Duvar Kağıdı

Dekorasyona ruhunuzu katmanın en belirgin yolu ise kesinlikle duvarlar. Genellikle boş alanlar oldukları için kolayca işlenebilir ve göze çarpar. Bunun için tablo, çeşitli süsler, lambalar, sticker ya da duvar kağıtları gibi alternatifler kullanılabilir. Eğer klasikçi biri iseniz sanat dolu tablolar kesinlikle size göre ya da modern yaklaşımlardan hoşlanıyorsanız son moda duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar kağıtları oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahip. Tabi ki eski tarzdaki duvar kağıtlarını kastetmiyoruz

Sadece bir duvara uygulanan büyük resimler gerçekten çok modern görünüyor. Tüm duvarı tamamıyla kaplayan duvar resimlerinde hayata dair istenilen her şeyi anlatmak çok kolay. Örneğin sportmenlik,araba tutkusu, doğa ya da sanat aşkı gibi temalar uygulanabilir. Kısacası bir duvarda herkes kendisini anlatabilecek resimler kullanabilir.

Geçmişte son derece moda olan, neredeyse tüm evlerin duvarlarını türlü türlü motiflerle ve gölge oyunlarıyla süsleyen duvar kağıtları 90’lı yıllarda saten boyalarla girdiği savaşta ne yazık ki yenik düşmüştü. İnsanların hayat tarzlarının evlerine yansıdığını söyleyen uzmanlar, seçilen rengin, mobilyaların, dekorasyon stillerinin o evde yaşayan bireylerin hayata bakış açılarını da gözler önüne serdiğini belirtiyorlar. Haliyle, insanların günümüzün o rengarenk günlük yaşamı karşısında kendilerini tek bir renkle sınırlandırmak istememeleri son derece normal bir hâl alıyor.

Yüzlerce farklı dokuda boyanabilir duvar kağıdı bulmanız mümkün. Üzerinde çiçek desenli olanlarda kare, üçgen, daire gibi geometrik şekiller bulunanlara kadar zevkinize göre bir model bulabilirsiniz. Normal duvar kağıtları gibi duvarlara alçı sıva yapmanıza gerek kalmadan uygulanan boyanabilir duvar kağıtları az leke tuttukları için ofis gibi yoğun trafikli alanlarda da rahatça kullanılabilmektedir. Normal duvar kağıtlarına göre daha ağır olan boyanabilir duvar kağıtları uygulama sırasında çok fazla eğilip bükülmeyerek daha kolay yapıştırılabilmektedir.

Dünyaca ünlü bir çok duvar kağıdı markası, salon ve tüm odalar olduğu gibi banyolar ve mutfaklar içinde özel olarak tasarlanan bir çok koleksiyonu vardır ve bunun yanında özellikle banyo ve mutfaklar için tasarlanan Aqua deco serisi duvar kağıtları, sahip olduğu desen çeşitliliği ve dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor.

Duvar kağıdında trendleri belirleyen markaların özel olarak tasarladığı yeni koleksiyonu Aqua deco, biribirinden farklı konseptte birçok desen seçeneği ve dayanıklı yapısı ile banyolara ve mutfaklara yeni bir soluk getiriyor. Silinebilme özelliği ve neme dayanıklılığı sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan Aqua Deco,modern çizgilere sahip desen çeşitliliği ile banyolar ve mutfaklar başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında da uygulanabiliyor.

Mutfak araç gereçleri, kahve fincanları ve renkli şekerlemelerle bezenmiş duvar kağıtları ile mutfaklarda alışılmışın dışında sımsıcak bir ortam yaratabilir, renk paletinden beyaz, kırmızı, somon, siyah, mavi ve tonlarının farklı kombinasyonlarla kullanıldığı balık, kaplumbağa, deniz yıldızı ve mercan desenli duvar kağıtları ile banyolara denizin ferah etkisini taşıyabilirsiniz.

Koleksiyonun içerisinde yer alan, üç boyut etkisi yaratan doğal taş görünümlü ve figüratif desenlerin de kullanıldığı duvar kağıtları ile birbirinden farklı atmosferler de yaratmak mümkün. Kitap ve gazete desenli duvar kağıdı ile sıcak bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Güneş ışığı gibi dış etkilere ve yanmaya karşı da oldukça dayanıklı olan Aqua Deco, kafelere, restoranlara, mağaza ve otellere de rahatlıkla uygulanabilecek çeşitleri de içeriyor

Dekorasyon bir anlamda insanın kendisini anlatma biçimidir,kullandığınız renkler, malzemeler ve eşyalar isteğiniz üzere seçilirken bunlardan ortaya çıkan tablo yine size ait bir eser olacak. Aslında bunun için klasik yaklaşımlar yerine daha özel seçimler yapmanız gerekiyor. Sıradanlık hiçbir zaman için ihtiyaçları karşılamayacak ve sizi tam anlamı ile anlatmayacaktır. Peki, neden insan yaşam alanında kendisini anlatmak ister? Elbette ki hayatının bir parçası olduğu için. İnsanda kendini anlatma çabacı yer ve zaman tanımıyor. Bunun en güzel örneği ise ev. Sadece ev ile sınırlı kalmak ya da kalmamak sizin tercihiniz fakat bu dekoratif çözümler ev atmosferinde çok farklı duruyor.
Ev dekorasyonunda kuşkusuz en dekoratif çözümleri sunan duvar kağıtları ile evinizi bir günde küçük bir saray gibi dizayn edebilir, atmosferini değiştirebilirsiniz. İtalyan boya gibi pahalı alternatifler yerine tercih edebileceğiniz duvar kağıdı uygulaması, eşyalarınızı kirletme riski olmadığı için herhangi bir tadilat ortamı yaratılmadan pratik bir çözüm olarak karşınıza çıkıyor.

Son yıllarda ülkemizde de satılmaya başlanan boyanabilir duvar kağıtları evinizde dekorasyon değişikliği yapmak ve duvarlarınızı boyamak istediğinizde duvar kağıdı sökme zahmetinden kurtulmanızı sağlıyor. Farklı dokuları ile piyasada bulunan boyanabilir duvar kağıtları bu dokular sayesinde düz yüzeylere boyut ve hareket kazandırıyor.

Ankara’da dekorasyon ve tasarımın iddialı ismi Design Studio duvar kağıdında da Ankara’nın nabzını tutmaktadır…