Dekorasyon

Dekorasyon; yaşanan mekanların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal bir şekilde tasarlanması ve düzenlenmesidir

İş hayatı ve trafik derken gün içerisinde stressiz kalmak çok zor ! herkesin ortak arzusu ise yoğun bir günün ardından evde dinlenebilmek.Duygusal bir denge için güneş evinize ev iş yerinize alabildiğine girmelidir. Işığın ulaştığı yöne mobilyalarınızı yerleştirin. Ağır perdeler yerine, ince ve şeffaf olanları kullanın.Toprak tonları konforu, olgunluğu ve tabiatla bağlantıyı çağrıştırır. Kahverengimsi sarı, saman, haki, kahvemsi gri ve taş renkleri ortama otantik bir hava katar. Ev-ofisler, eğlence mekanları ve mutfaklarda kullanılan tabiat renkleri makinelerin soğuk etkisini yumuşatır. Sarı, turuncu ve kırmızı gibi sıcak renkler uyarıcıdır. Nabız atışını hızlandırdığı, heyecan ve endişe duygusunu çağrıştırdığından yoğun aktivite alanları için uygundur. Romantizmi ifade eden pembe ve tonları ise yatak odaları için idealdir.Cennet ve evren , Beyaz, maneviyatı ve meditasyonu temsil eder. Yaratıcılığı destekler, diğer renkleri açığa çıkarır. Beyaz bir mekandaki sarı detaylar mutluluğu çağrıştırır ve aile birliğini temsil eder. Mavi gökyüzünü; deniz ise cennet ve evreni hatırlatır. Toz mavisinden koyu kobalt tonlarına kadar olan renkler, endişeyi ve stresi azaltır. Daha koyu tonlar ise konsantrasyonu destekler. Dinlendirici bir mekan için maviyi toprak tonlarıyla kombinleyebilirsiniz. Mutfak ve yemek odasını düzenlerken iştah artıracak renk ve kokuları seçmeye özen gösterin. Kırmızı, sarı ve turuncu tonları iştah artırır, mavi ise azaltır.

Dağınıklığa dikkat. Evde ve ofiste güven hissini güçlendirmek için antre ve merdivenlerde gece ışıkları, evin dışında harekete duyarlı aydınlatmalar, yatak odanızın yakınında duman ve karbon monoksit dedektörleri kullanın. Dağınıklık stresi körükler. Bu yüzden özellikle çok fazla dağılan odalarda bolca depolama ünitesi bulundurun. Sağlıklı ve deliksiz bir uyku; huzurlu ve abartıdan uzak mekanlarda gerçekleşir. Yatak odanızı çevresel gürültülerin uzağında bir yere taşıyın.Koton çarşaflar ve alçak yastıklar kullanın. Toprak rengi tonları, kuru dallar ve beyazlatılmış koton, huzurlu bir yatak odasında rahatlığı çağrıştırır. Kavisli formalar ve pamukla doldurulmuş yastıklar, rahatlamaya ve meditasyona uygun bir ortam yaratır. Floresan lambalarını, yumuşak ışık veren dolaylı aydınlatmalarla değiştirin. Sert ve aşırı parlak aydınlatmalardan kaçının. Yeşil gözleri dinlendirir, acıyı hafifletir, sağlığı ve dinlenmeyi çağrıştırır. Zeytin yeşilini ahşaplarla ve kızılımsı kahvelerle, denizköpüğü yeşilini kum ve mercan tonlarıyla kombinleyin….

Tarih boyunca insanın yaşadığı mekanlar üzerinde çok gelişmeler kaydedilmiş ve bu gelişmeler sonucunda bir çok tasarımlar ortaya çıkmıştır Amaç, yaratıcı tasarımlarla insanın kendine olan güvenini aşabilmek, farklılaşmaktır.

Bugün için çoğunlukla dekorasyon firmaları tarafından iş kolu haline gelmiş bulunan Dekorasyon olgusu, süsleme sanatı olarak da tanımlanabilir Yaşanılan mekanların insan hayatına renk katması, doğaya bakış açısıyla doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir.

Şirketimizin ana prensipleri; doğru hizmet sunmak, verimlilik, hızlı üretim ve yaratım ile müşterilerinin beklentilerine cevap verebilmektir. Temel ilkemiz hedefe kaliteli ve süratli bir şekilde ulaşarak MUTLAK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ yaratmak ve sınırsız hizmet anlayışını kalıcı bir işbirliği ile sürdürmektir.

DESIGN STUDIO, bu amacı gerçekleştirmek düşüncesi ile yola çıkarak, Ankara’da ve Türkiye’de tasarım ve dekorasyon gibi konularda alanlarında deneyimli, profesyonel eğitim ve teknik alt yapısı ile seçkin müşterilerine farklı ve kaliteli hizmet verme yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

DESIGN STUDIO, Ankara’da tasarım ve dekorasyon gibi alanlarındaki deneyimi ve teknik ustalığı ile müşterilerinin taleplerini doğru algılamaya büyük önem verir. Hızlı, çok yönlü, yaratıcı ve disiplinli düşünce  ile alternatif çözümler sunarak sizlere minimum zamanda  maksimum verimlilik sağlar.